Otwarta ksiąźka leżąca na stole z zadrukowaną stroną ze zdjęciem
15 października 2019

Drukowanie książki – czy załatwię wszelkie formalności bez wychodzenia z domu?


Drukowanie książki – czy załatwię wszelkie formalności bez wychodzenia z domu?

Żyjąc w czasach, w których robienie zakupów przez internet staje się normą, konsumenci oczekują tego typu ułatwień ze strony przedsiębiorców działających w innych branżach. Dotyczy to również poligrafii. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, oferujemy im możliwość wyceny i wydruku książki bez wychodzenia z domu.

Jak jest to możliwe?

Wiele osób posiadających komputer, korzysta również z oprogramowania przeznaczonego do obsługi plików w formacie PDF. W programie Adobe znajduje się specjalna opcja druku w formie booklet, co pozwala na tworzenie plików, takich jak książki czy broszury. Dzięki standaryzacji i temu, że obie strony – klient oraz drukarnia – korzystają z tych samych programów, plik wygląda dokładnie tak samo na komputerze w domu, jak na urządzeniu w naszym parku maszynowym. Wcześniej jednak należy wprowadzić odpowiednie poprawki.

W naszym poradniku znajdziesz wskazówki dotyczące tego, w jaki sposób poprawnie przygotować plik do druku.

Drukowanie z formatu PDF – czy do każdej techniki druku?

Wydruk plików PDF jest przeznaczony jedynie do druku cyfrowego. Ta technika odznacza się zaletami takimi jak:

  • szybkość druku – w przeciwieństwie do offsetu druk cyfrowy nie wymaga wykonania formy, dzięki czemu tempo realizacji zlecenia jest niemalże ekspresowe,
  • wysoka jakość – korzystamy z najlepszych maszyn drukujących, dlatego nasi klienci mogą być pewni co do dokładności i estetyki publikacji,
  • dostępność i możliwość wprowadzania zmian – w razie błędu lub pomyłki można od razu dokonać stosownych poprawek,
  • atrakcyjna cena – zwłaszcza przy niskim nakładzie do kilku tysięcy egzemplarzy.

Atutem naszej drukarni jest również zapewnienie najwyższej jakości w kwestii obróbki wydruków, w tym cięcia, szycia i oprawiania. Korzystamy z niezwykle wydajnych maszyn, które pozwalają na wykonywanie wielu zleceń w jednym czasie.

Jaki jest koszt wydania książki?

Jedną z kluczowych informacji, jakie każdy autor chce wiedzieć przed zleceniem wydruku, jest koszt usługi. Dlatego uruchomiliśmy specjalny kalkulator, dzięki któremu możesz szybko dowiedzieć się, ile kosztuje wydrukowanie książki (https://drukksiazek.pl/produkt/ksiazka-w-oprawie-miekkiej-szyto-klejonej/).

Korzystanie z tego narzędzia jest bardzo proste – wystarczy, że wprowadzisz najważniejsze informacje, w tym nakład, format, rodzaj papieru, typ okładki i kilka innych szczegółów. Nie musisz się z nami kontaktować, aby poznać koszty, jednak w razie jakichkolwiek pytań pozostajemy do Twojej dyspozycji. Z chęcią udzielimy odpowiedzi na pytania dotyczące technik druku, doboru okładki czy sposobu klejenia.

Autorem możesz być i Ty!

Druk cyfrowy otwiera drogę do zaistnienia tym autorom, którzy dotychczas nie posiadali odpowiednich środków do realizacji swojego marzenia o wydruku własnej książki. Teraz w niskiej cenie i szybkim czasie możesz w końcu wydać swoją pierwszą powieść, tomik wierszy czy album zdjęć.

Jednocześnie zdajemy sobie sprawę z tego, że osoby bez wiedzy poligraficznej potrzebują odpowiedniego wsparcia. Oferujemy profesjonalną pomoc naszych ekspertów, zarówno przez telefon, jak i w stacjonarnej siedzibie. Jesteśmy jedną z najchętniej wybieranych drukarni w całej Polsce, co stanowi najlepsze potwierdzenie naszych kompetencji!

 


Wróć do listy artykułów

Powered by MasterApps