Zamknięte książki ułożone w stosie na biurku.
29 stycznia 2020

Jak wydać książkę, gdy masz ograniczony budżet?


Jak wydać książkę, gdy masz ograniczony budżet?

Niski budżet może stanowić ograniczenie przy wydaniu własnej publikacji. Na szczęście istnieją sposoby na to, aby zrealizować marzenie o literackim debiucie nawet przy ograniczonych funduszach. Jak tego dokonać? Podpowiedzi znajdują się poniżej.

Dlaczego warto wydać książkę?

Zacznijmy od powodów, dla których początkujący pisarze powinni zdecydować się na wydanie własnego dzieła. To przede wszystkim źródło ogromnej satysfakcji, a także możliwość uzyskania opinii na temat tego, co dotychczas pisywało się jedynie do szuflady. Takie osiągnięcie zwraca uwagę innych. Własna książka (https://drukksiazek.pl/produkt/ksiazka-w-oprawie-spiralnej/) może stać się również sposobem na dochód pasywny, czyli taki, który pozwala się wzbogacać bez czynienia jakichkolwiek wysiłków.

Ograniczony budżet – sposoby na wydanie publikacji

Istnieje mnóstwo metod na to, aby stać się autorem, nawet jeśli nie ma się odpowiednich ku temu środków. Najbardziej oczywistym sposobem jest znalezienie wydawcy, który pokryje koszty związane z wydaniem danego dzieła, w tym opracowanie tekstu i okładki, druk oraz działania promocyjne. W takim przypadku należy jednak wiedzieć, jak zwrócić na siebie uwagę wydawcy. Do wydawnictw trafia bowiem wiele manuskryptów – książka musi zatem rzeczywiście się wyróżniać, aby przykuć oko potencjalnego wydawcy.

Crowfunding i sponsoring

Te dwie metody pozyskiwania funduszy stają się coraz bardziej powszechne. W jaki sposób może z nich skorzystać początkujący autor. W przypadku crowfundingu potrzebne jest zorganizowanie zbiórki. W internecie można tego dokonać na wiele sposobów – poprzez specjalne serwisy lub portale społecznościowe. Kluczem do osiągnięcia sukcesu jest odpowiednie przeprowadzenie kampanii reklamowej.

Sponsoring to nieco prostsze rozwiązanie, które również wymaga pewnych poszukiwań. Należy znaleźć firmę, która będzie zainteresowana reklamą na przykład na okładce książki w zamian za pokrycie kosztów wydania. W takim wypadku warto kontaktować się bezpośrednio z osobami odpowiedzialnymi za działania marketingowe w danym przedsiębiorstwie.

Druk cyfrowy – rozwiązanie przy ograniczonym budżecie

Niskie fundusze oznaczają często niewielki nakład. W takim wypadku najlepsze rozwiązanie stanowi technika drukowania cyfrowego. Nie wymaga ona wcześniejszych przygotowań, tak jak ma to miejsce w przypadku druku offsetowego, za to umożliwia ekspresową realizację zlecenia. Do tego pozwala na wprowadzanie zmian w pliku. Tę metodę uznaje się opłacalną dla nakładu wynoszącego poniżej 1500-2000 egzemplarzy.

Jak policzyć koszty inwestycji?

O tym, ile kosztuje wydrukowanie książki, można już teraz dowiedzieć się na naszej stronie. Wystarczy skorzystać z profesjonalnego narzędzia, jakim jest kalkulator. Polecamy skorzystanie z oferty naszej drukarni. Zapewniamy profesjonalne wykonywanie zleceń oraz eksperckie doradztwo. Już teraz zapraszamy do kontaktu wszystkich autorów, również tych początkujących i mających niewielki budżet na zrealizowanie swojego literackiego marzenia.


Wróć do listy artykułów

Powered by MasterApps