Drukarz w trakcie drukowania materia³ów poligraficznych w parku maszynowym drukarni.
1 października 2019

Nowoczesny park maszyn w drukarni. Czym się wyróżnia?


Nowoczesny park maszyn w drukarni. Czym się wyróżnia?

Nowoczesne techniki i nowe technologie są dzisiaj obecne wszędzie, szczególnie w poligrafii. Jednym z wyznaczników wysokiej jakości jest stosowanie najnowszych rozwiązań dla osiągania jeszcze lepszych wydruków. Jakie maszyny stosuje się w profesjonalnych drukarniach? I jak wydać książkę, wybierając najlepszą opcję?

Inwestycja w sprzęt się opłaca

Stworzenie parku maszynowego w drukarni wymaga wiedzy i doświadczenia. Pod uwagę trzeba wziąć nie tylko oczekiwaną jakość wydruku, ale również wytrzymałość oraz wydajność urządzeń. Z tego względu należy inwestować w maszyny od sprawdzonych, cenionych producentów.

Zakup nowoczesnego sprzętu pozwala również oferować coraz to więcej usług, dzięki czemu grono klientów stale rośnie. W naszej drukarni działamy właśnie w ten sposób. Klienci są często pozytywnie zaskoczeni zarówno różnorodnością usług, jak i jakością druku oraz szybkim czasem realizacji zleceń.

Maszyny do druku jednokolorowego

Korzystamy z maszyn przeznaczonych do cyfrowego druku w jednym kolorze. W naszym parku maszynowym znajduje się:

 • VarioPrint 6000 Ultra+ – urządzenie wykorzystuje specjalistyczną, autorską technologię Océ Gemini Instant Duplex. Polega na tworzeniu wydruku z dwóch stron jednocześnie. Oprócz tego zapewnia również dużą wydajność. Dzięki temu my możemy sprawnie realizować wysokonakładowe zamówienia,
 • Konica Minolta Bizhub PRO 1600 – niezwykle wydajny sprzęt, który drukuje nawet 250 obrazów na minutę, co w ostateczności pozwala na drukowanie nawet 8 milionów arkuszy miesięcznie.

Maszyny do druku kolorowego

Do wydruków wielokolorowych stosujemy urządzenia, takie jak:

 • Develop ineo+ 8000 – stanowią część systemu produkcyjnego i są wyposażone w podajnik pneumatyczny przeznaczony do papieru o gramaturze do 350g/m2. Książki (https://drukksiazek.pl/produkt/ksiazka-w-oprawie-zeszytowej/) mogą zostać wykończone na różne sposoby. Odznacza się również szybkością działania,
 • Develop ineo +6000L – sprzęt o bardziej specjalistycznym działaniu, ponieważ przeznaczony do druków banerowych. Daje możliwość wprowadzania wielu zmian w obrazach.

Pozostała część naszego parku maszynowego

Urządzenia drukujące to nie wszystko. W naszej firmie dysponujemy rozbudowanym systemem introligatorskim, w tym Uchida AeroCut Quatro przeznaczonym do czynności, takich jak:

 • wycinanie,
 • bigowanie,
 • perforacja,
 • i wielu innych.

Dotykowy wyświetlacz ułatwia i przyśpiesza zaprogramowanie procesu druku. Do nadania książkom wymaganego formatu korzystamy z dwóch gilotyn oraz trójnoża. Do tego system introligatorski składa się ze sprzętu służącego do oklejania publikacji przy użyciu klejenia poliuretanami (PUR) lub za pomocą gorącego kleju (EVA).

Jako narzędzia do oprawy wydruku stosujemy laminator, urządzenie do oprawy zeszytowej albo oklejarkę – wszystko w zależności od oczekiwań zamawiającego.

Co jeszcze oferujemy naszym klientom?

Poza tym zapewniamy:

 • odbitki próbne Epson, dzięki czemu zyskujesz pewność co do tego, że projekt jest dobrze wykonany, a w razie wątpliwości możesz natychmiast wprowadzić poprawki,
 • druk z wykorzystaniem przestrzeni barw CMYK, czyli najbardziej polecaną przestrzeń barw, która zapewnia wierne odwzorowanie kolorów w taki sposób, w jakim są one widziane na ekranie,
 • profesjonalne wsparcie i doradztwo na każdym kroku realizacji zlecenia.

Na stronie znajdziesz kalkulator, dzięki któremu szybko poznasz koszt wydania książki. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.

 


Wróć do listy artykułów

Powered by MasterApps