Stos książek w twardej oprawie widoczny z góry
3 Grudnia 2019

Rok 2020 w druku książek. Jakie trendy zdominują rynek?


Rok 2020 w druku książek. Jakie trendy zdominują rynek?

Wraz z nadejściem Nowego Roku zmieniają się trendy. Dotyczy to również poligrafii. Jakie tendencje będzie można zaobserwować na rynku drukarskim? Czym kierować się będą klienci i autorzy? Oto trzy najbardziej prawdopodobne scenariusze.

Co najmodniejsze? Stawianie na jakość

Coraz więcej zamawiających decyduje się na wybór lepszych gatunkowo rozwiązań. Dotyczy to na przykład papieru – klienci przekonują się, jak duża różnica występuje pomiędzy tymi różniącymi się gęstością o kilkadziesiąt gramów. Jest on trwalszy i mniej przezroczysty, co zwiększa komfort czytania. Gramatura to jednak nie wszystko, ponieważ równie istotny jest rodzaj. Rosnący procent klientów wybiera lepsze papiery niż tradycyjny offset standard. Do wyboru są takie gatunki jak Munken Print czy Ecco Book. Są one przyjemniejsze w dotyku i znacznie zwiększają przyjemność płynącą z lektury. Wreszcie warto zwrócić uwagę na wykonanie okładki i grzbietu. Te dwa elementy często decydują o tym, czy sięgnie się właśnie po TĘ książkę. Twarda oprawa sprawia, że publikacja wygląda elegancko. Przestaje być zwykłą lekturą, za to staje się ważną częścią dotychczasowego księgozbioru albo prezentem na wyjątkową okazję.

Niskie nakłady w modzie

Dobra literatura nie stawia na ilość, ale jakość. Druk książki nie musi być przedsięwzięciem na wielką skalę. Z usług naszej drukarni mogą skorzystać osoby, które myślą o symbolicznym nakładzie. Druk cyfrowy pozwala nawet na uzyskanie tylko jednego egzemplarza książki! Dzięki tej metodzie druku można spełnić swoje marzenie o literackim debiucie nawet przy ograniczonym budżecie. Zalety druku cyfrowego wynikają z tego, że do zrealizowania zlecenia nie jest potrzebne przygotowanie specjalnych form. Wystarczy, że drukarnia dysponuje profesjonalnym sprzętem i oprogramowaniem. Z tych dwóch względów druk cyfrowy zapewnia szybkość i dokładność. Te wszystkie czynniki sprawiają, że tę opcję wybierają autorzy, którzy stawiają swoje pierwsze kroki na rynku wydawniczym.

Self-publishing i jego rosnąca rola

W ostatnich latach obserwuje się prawdziwy boom na samopublikowanie, czyli tzw. self-publishing. Dzisiaj autorem może być każdy! Wszystko wskazuje na to, że ten trend zdominuje również 2020 rok. Dzięki coraz to nowszym technologiom wydanie własnej książki staje się coraz prostsze. Czytelnicy coraz chętniej sięgają po mniej znanych, za to bardziej autentycznych autorów. Wraz z rozwojem metod druku zmniejsza się cena nakładu. Własna książka (https://drukksiazek.pl/produkt/ksiazka-w-oprawie-miekkiej-klejonej/) może być dobrym pomysłem na dodatkowe źródło dochodu.

Już teraz sprawdź koszt wydania książki!

Już teraz poznaj koszt zlecenia, korzystając ze specjalnego kalkulatora na naszej stronie. Wciąż wahasz się nad wydrukiem własnego dzieła? W razie wątpliwości możesz zawsze skontaktować się z przedstawicielami naszej drukarni w Warszawie.

 


 


Wróć do listy artykułów

Powered by MasterApps