Srebrne pióro leżące na kartce papieru przypiętej do podkładki.
23 maja 2019

Munken Print – rodzaj papieru na miarę 2019 roku?


Munken Print – rodzaj papieru na miarę 2019 roku?

Zastanawiasz się nad wydaniem własnej książki? Koniecznie poznaj różne rodzaje papieru, na jakim możesz wydrukować swoje dzieło. Nasza drukarnia oferuje bardzo szeroki wybór materiału do druku stron czy grzbietu, a każda z opcji ma inne właściwości. W szczególności polecamy Munken Print, jedną z rynkowych nowości, która odznacza się trwałością, estetyką i świetnie nadaje się do wydruku różnych dzieł.

Jak dobierać papier?

Papier powinien być dopasowany ze względu na co najmniej dwa czynniki – nakład oraz oczekiwaną trwałość druku. Im więcej egzemplarzy, tym bardziej opłaca się wybrać opcję, która pozwala uzyskać atrakcyjny koszt wydania i jednocześnie dobrą jakość. Gdy dzieło zawiera wiele ilustracji czy zdjęć w wysokiej rozdzielczości, wówczas lepiej zainwestować w nieco droższe, ale pewniejsze podłoże takie jak Munken Print. Świetnie sprawdza się on również w przypadku wydruku niskonakładowego, gdy dzieło ma duże znaczenie dla samego autora (https://drukksiazek.pl/produkt/ksiazka-w-oprawie-twardej-klejonej/). Na stronie naszej drukarni możesz zapoznać się ze szczegółami dotyczącymi każdego papieru. Opisaliśmy je pod względem kryteriów, jakimi najczęściej kierują się osoby marzące o tym, aby wydać własną książkę.

Czym wyróżnia się Munken Print?

Jak już wspomnieliśmy, ta odmiana papieru stanowią jedną z nowości na rynku. Dzięki temu spełnia oczekiwania dzisiejszych czytelników. To nośnik:

  • trwały,
  • estetyczny,
  • dostępny w wielu wersjach,
  • przyjemny w dotyku,
  • przyjazny dla środowiska,
  • przeznaczony do różnych wydruków, choć najbardziej zaleca się go do książek.

Papier jest niepowlekany, dlatego stanowi ekonomiczne rozwiązanie. Do tego odznacza się szorstkością. Doskonale sprawdza się do wydruku wielonakładowego o różnym formacie. Można zakupić go w dwóch wersjach kolorystycznych – kremowej i białej.

Rozwiązanie na miarę naszych czasów

Klienci lubią mieć wybór i wiedzą, że swoimi decyzjami oddziałuje na otoczenie. Produkty marki Munken stanowią doskonałe rozwiązania dla osób, które chcą dopasować sposób wydania książki do własnych oczekiwań. Papier występuje w wielu wersjach, które różnią się od siebie gramaturą, stopniem nieprzezroczystości, grubością, jasnością, szorstkością i kilkoma innymi czynnikami.

Poza tym marka Munken posiada również wiele innych odmian papieru choćby takich jak: Polar, Pure i Premium. Wersja Print została dostosowana do różnych technik – druku offsetowego, laserowego, atramentowego czy flexo. Wysoką jakość tego nośnika potwierdzają nie tylko opinie ekspertów, ale również liczne certyfikaty. Odmiana papieru została odznaczona przez organizacje takie jak FSC (Rada ds. Odpowiedzialnej Gospodarki Leśnej), PEFC (Program Zatwierdzenia Systemów Certyfikacji Leśnej) oraz Ecolabel. Wyrób spełnia wymogi normy jakościowej ISO 14001. Do tego może być stosowany do produkcji rzeczy dla dzieci oraz do kontaktu z żywnością.

Skorzystaj z doradztwa

Jeśli dalej wahasz się nad wyborem odpowiedniego papieru, zaufaj naszej wiedzy i doświadczeniu. Z chęcią odpowiemy na pytania dotyczące poszczególnych produktów. Skontaktuj się z naszą drukarnią w Warszawie, aby dowiedzieć się więcej na temat papieru Munken Print oraz poznać koszt wydania książki (https://drukksiazek.pl/produkt/ksiazka-w-oprawie-twardej-szyto-klejonej/). Tego ostatniego możesz dokonać samodzielnie, korzystając z kalkulatora na naszej stronie.

 


Wróć do listy artykułów

Powered by MasterApps